Porady na temat wyboru właściwej wkrętarko-wiertarki

Każda osoba, która wykonywała remont, z pewnością znalazła się w sytuacji, w której konieczne było przywiercenie jakiegoś elementu w trudno dostępnym miejscu, bez możliwości podłączenia urządzenia do gniazdka elektrycznego. W takich przypadkach idealnie sprawdza się wkrętarko-wiertarka akumulatorowa, która jest dla profesjonalistów jednym z podstawowych narzędzi. Ponieważ rynek oferuje bardzo różne modele, które różnią się parametrami, jakością i ceną, warto wybrać urządzenia od sprawdzonych producentów np. marki milwaukee. Na co zwrócić uwagę, wybierając narzędzia wielofunkcyjne Milwaukee tego rodzaju?

Istotnym czynnikiem jest czas pracy

Szukając informacji, warto zobaczyć specyfikację techniczną produktu, gdzie znajdzie się informacje m.in. o pojemności akumulatora. Jest to parametr wyrażony w amperogodzinach (Ah), im wyższa jest ta wartość, tym dłużej będzie można korzystać z urządzenia. Niemniej jednak trzeba być ostrożnym, ponieważ czas pracy jest uzależniony także od innych zmiennych takich jak m.in. twardość materiału, w jakim umieszcza się wkręty. Dobrym rozwiązaniem jest kupno zapasowego akumulatora, który będzie zabezpieczeniem przed koniecznością przerwania pracy z powodu rozładowanej baterii.

Warto zwrócić uwagę na moment obrotowy

Parametr określany w jednostce niutonometrów (Nm) jest określeniem siły, z jaką wkrętarka Milwaukee ma możliwość umieszczenia śruby czy wkrętu w materiale. Im wyższa wartość liczbowa, tym większa moc wkręcania. Warto mieć na uwadze także to, że niektóre modele mają możliwość kontroli momentu obrotowego, dzięki czemu łatwiej jest dostosować pracę urządzenia do potrzeb.

Urządzenia o różnym napięciu

Wkrętarko-wiertarka Milwaukee o napięciu w przedziale od 9.6 do 14 V będzie odpowiednia do umieszczania wkrętów w materiałach takich jak płyty gipsowe czy zabudowy. Z kolei urządzenia o napięciu 18V służą profesjonalistom na placach budowy oraz bardziej wymagającym majsterkowiczom. Większość takich modeli jest wyposażonych w funkcję udaru, dzięki której możliwe jest wiercenie w twardych materiałach takich jak np. beton czy cegła.

Sklep z narzędziami Milwaukee oferuje urządzenia wyróżniające się na rynku najwyższą jakością, za którą stoi długoletnie doświadczenie. Amerykańska firma Milwaukee Electric Tool działa na rynku od 1924 roku, oferując urządzenia używane przez profesjonalistów oraz miłośników majsterkowania na całym świecie. Kupując je, zyskuje się trwałe i niezawodne narzędzia takie jak m.in. wspomniane w artykule wkrętarko-wiertarki, gwoździarki czy kompaktowe pilarki.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.